Pers ZGP 2021 35

Op donderdag 7 oktober werden de deelnemers aan de Zoute Rally voor de scruteneering van hun wagen verwacht op de Zeedijk. Nadien moesten ze in het hinterland een proloog afwerken om de startposities voor vrijdagochtend te bepalen.

Vrijdag om 8 uur stonden de deelnemers in een lange rij op de Zeedijk aan te schuiven voor de start van de rally, de ene al wat zenuwachtiger dan de andere. Om beurt vertrok er afwisselend een deelnemer aan de rally en een balladeur (zonder regularity) voor een mooie tocht via de polders naar het historische hart van Brugge. In Brugge werden de deelnemers onder massale belangstelling door een fiere burgemeester verwelkomd. De mooie bolides werden op de markt tentoongesteld terwijl de deelnemers van een uitgebreid buffet genoten.
Na de middag werd de tocht via vele mooie baantjes verdergezet richting Knokke. Een deelnemer met een mooie Bentley werd jammer genoeg in de flank gegrepen door een motorrijder die met hoge snelheid aan kwam rijden en geen voorrang verleende. Wagen en motor konden niet meer verder rijden maar gelukkig waren er geen gewonden.

Op zaterdag 9 oktober vond de start van het tweede deel van de rally plaats. In de tussenstand volgden de eerste 20 deelnemers elkaar zeer kort op. Het was een kwestie van enkele luttele seconden waardoor er nog veel potentiële winnaars waren. De wagens reden richting Nederland waar ook nog enkele proeven moesten afgelegd worden.
Na de middag kwamen de deelnemers vervolgens terug aan op de Zeedijk die ondertussen zwart zag van het volk. De zon zal hier zeker mee toe hebben bijgedragen. Bij aankomst kregen de deelnemers nog een glaasje champagne aangeboden terwijl de presentator van dienst nog een woordje uitleg gaf over de wagen.

Winnaars van de Rally was het team Verstraete/Verstraete
2de het Team Gijbels/Gijbels
3de het Team Beeuwsaert/Beeuwsaert

Zaterdag werd er eveneens een GT-tour gereden door een 60-tal moderne sportwagens.  Zij vertrokken in Deinze om onder het toeziend oog van burgemeester Bart Tommelein aan te komen in Oostende.

Zondag konden de deelnemende wagens aan het Concours d’Elegance bewonderd worden op de Royal Zoute Golf Club.

Best of show pre-war werd een Lancia Lambda Casaro.                                                                            Best of show post-war een Lamborghini Countach LP400.

Om 14 u stipt leidde Bonhams dan de Zoute Sale in in het grote Prado Paviljoen dat op het strand werd neergeplant. De Veiling bracht in totaal 12.000.000 € op.  Een zeer zeldzame Bugatti EB 110 SS van 1994 veranderde van eigenaar voor 2.242.500€ incl. premie en een Ferrari F40 voor 1.840.000€.
Ook de Cadillac van 1954 waarin Koning Boudewijn en Koningin Fabiola in 1960 huwden werd geveild voor 86.250€ incl. premie. De wagen blijft gelukkig in België in goede handen.

In het Paviljoen van Prado Zoute stonden daarnaast ook nog 18 prachtige bolides zoals de Ferrari 296 GTB, de Mc laren Artura alsook de F1 RB16 wagen waarmee Max Verstappen vorig jaar reed en de Alpine A521 van de 24-jarige Fransman Esteban Ocon.

Voor dit jaar een event met over het algemeen niets dan lachende gezichten. Sommigen konden de hoge inkomprijzen echter maar matig appreciëren. Jammer ook dat de GT en Concourswagens op zondag niet meer over het podium reden op de Zeedijk.

Noteer zeker 5 t.e.m 9 oktober 2022 in je agenda voor de 13de editie van de Zoute Grand Prix.

© Tekst en foto's: Dirk Ivens

Lees verder